Forum OSKKO - wątek

TEMAT: płaca za godziny zastępcze
strony: [ 1 ]
lawenda26-09-2006 07:59:10   [#01]

Cześć, mam problem!

Nauczyciel dyplomowany z dyplomem nauczania początkowego zatrudniony w pełnym wymiarze naucza języka polskiego /godziny zastępcze/jak powinno mu sie płacic za te godziny?

Pozdrawiam

urzędniczka26-09-2006 09:30:19   [#02]
Musisz mieć na to zgodę kuratorium i płacisz mu jak stażyście (art.10 ust. 9,10 KN)
DYREK26-09-2006 11:25:50   [#03]

co to są godziny zastępcze ?

godziny zastępcze - czy to są zastępstwa doraźne ? (to w/g stawki nauczyciela )

godziny zastępcze - czy to oddzielna umowa w zastępstwie za nieobecnego nauczyciela ( wtedy tak jak sugeruje urzędniczka)

lawenda26-09-2006 13:09:46   [#04]
Chodzi o godziny za nauczyciela będącego na urlopie zdrowotnym.
Władysław Ścianek26-09-2006 15:12:58   [#05]
Powinno się to rozegrać tak, jak sugeruje DYREK.  Jeżeli nauczyciel ma jeden stosunek pracy, a godziny języka polskiego są zastępstwami doraźnymi , bądź przydzielonymi doraźnie godzinami ponadwymiarowymi ( zmieniono nauczycielowi liczbę godzin lecz nie zmieniono obowiązującego stosunku pracy ), to odbyte lekcje języka polskiego płacimy wg stawki osobistego zaszeregowania.
          Każda inna kombinacja jest w kolizji z prawem, chyba, że przyjęto taki regulamin wynagradzania.
                                                                     Serdecznie pozdrawiam !

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]