Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena pracy nauczyciela
strony: [ 1 ]
wiolka111-02-2007 16:56:55   [#01]

Jak powinno wyglądać pismo skierowane do nauczyciela informujące go, że bedzie poddany ocenie pracy.

Czy musi być takie pismo,skoro został powiadomiony o ocenie podczas posiedzenia RP?

Proszę o podpowiedź i informacje jakie dokumenty bierzecie pod uwagę  dokonując oceny, czy  hospitujecie dodatkowo tego nauczyciela na okoliczność oceny? Jeśli tak, to kiedy mam o tym poinformować tego nauczyciela ?  Wiola

Jolanta Szuchta11-02-2007 17:32:01   [#02]

Violu

wejdż w szukaja  tam wszystko na ten temat
rzewa11-02-2007 17:53:28   [#03]
Powiadomienie podczas posiedzenia rp uważam za wystarczające

Nie hospitowałabym "dodatkowo" ale w harmonogramie hospitacji uwzględniła fakt, że akurat ten n-l ma być w danym roku oceniony, choćby po to by miec jak najbardziej aktualne informacje.
Gaba11-02-2007 18:13:14   [#04]

jedyna forma pewną powiadomienia jest pisemne powiadomienie oficjalne - od powiadomienia oficjalnego musi upłynąć 30 dni. Nauczyciel nie musi byc na zadnej liście do hopsitacji - to może być w szkole, ale nie musi.

Ewa... nie wymyśaj innych form - tu nie ma żadnych rewolucji, co na pismie to na piśmie. Na wniosek nauczyciela ocena odbywa sie od zaraz.

rzewa11-02-2007 18:27:23   [#05]
gaba, niczego nie wymyślam - zawsze traktowałam powiadomienie na rp jako wystarczające i nie mialam z tego powodu żadnych problemów.

A harmonogram hospitacji, z uwago na nowe rozp. o nadzorze i obowiązkowy plan nadzoru być powinien... - czyli nie rozumiem... ? I co może być w szkole ale nie musi?

Dyrektor ma 3 m-ce na dokonanie oceny i nie ma znaczenia na czyj wniosek jej dokonuje.
rzewa11-02-2007 18:35:52   [#06]

muszę się poprawić

rzeczywiście w rozporządzeniu jest mowa o tym, że zawiadomienie o zamiarze dokonania oceny powinno byc na piśmie - gaba zmusiła mnie do poczytania - wobec tego powiadomienie na rp jest niewystarczające, a ponadto pismo powinno być doręczone co najmniej na miesiąc przed dokonaniem oceny.

Rozporządzenie o ocenie n-la
§3 ust. 3. W przypadku dokonywania oceny pracy z inicjatywy dyrektora szkoły, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, organu prowadzącego szkołę, rady szkoły lub rady rodziców, dyrektor szkoły powiadamia o tym na piśmie nauczyciela co najmniej na miesiąc przed dokonaniem oceny.
Gaba11-02-2007 18:39:22   [#07]

dzięki... ;-)))

-  mam na karku konkurs... ;-)))

Gaba11-02-2007 19:02:36   [#08]
hramonogram hopsitacji tak, ale nie oceniania.
Koralik12-02-2007 20:07:42   [#09]
zawiadamiam zainteresowanego na pismie a nie na zebraniu  RP czy źle?
Gaba12-02-2007 20:09:02   [#10]
bardzo dobrze, to jest do wiadomości przede wszystkim ocenianego.
jolkaB12-02-2007 20:43:38   [#11]

W wymianie plików zamieszczam prezentację dotyczacą oceny pracy nauczycieli szkół artystycznych. Rozporządzenia Ministra Kultury i Ministra Edukacji są  do siebie bardzo podobne, więc prezentacja ma zastosowanie również w przypadku szkół podlegających MEN.

Mam nadzieję, że prezentacja będzie przydatna

pozdrawiam

wiolka113-02-2007 19:16:21   [#12]
dzięki, a może ktoś z Was ma wzór takiego pisma skierowanego do nauczyciela, który ma być oceniony. Co takie pismo powinno zawierać?.
gosiarad04-06-2007 21:21:30   [#13]
też szukam takiego pisma
wiolako204-06-2007 21:46:20   [#14]

Ja mam...

Podeślę rano  jak już zasiądę do swojego komputerka :)
some04-06-2007 21:48:21   [#15]
Też coś mam w pracy,postaram się  rano, ale wtedy jest największy młyn, więc może być opóźnienie......
elawlo04-06-2007 21:55:48   [#16]
poproszę również:  ela410@wp.pl   -nie mam jeszcze uprawnień do wymiany plików
Zak04-06-2007 22:17:08   [#17]

można tak

                                               

 

Na podstawie § 3 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2000 r. w sprawie kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego (Dz. U. RP nr 98, poz. 1066 z 17.11.2000 r.) informuję, że zamierzam dokonać oceny Pani pracy w terminie do dnia 19.06.2007 r.

 

veronika04-06-2007 22:22:48   [#18]
Czy ocena pracy za okres stazu jest wystarczajaca do ubiegania sie o nagrode KO, czy musi byc odrębna ocena pracy, niezalezna od tej na potrzeby awansu?
wiolako205-06-2007 09:38:23   [#19]

veronika..

...nie jest wystarczająca. Do nagrody KO wymagana jest ocena pracy nauczyciela a nie ocena za okres stażu. To są zupełnie inne oceny
wiolako205-06-2007 11:59:26   [#20]
Pisma powiadamiające wrzuciłam do wymiany plików
elrym05-06-2007 13:23:38   [#21]

a gdybyście jeszcze tak jakiś wzorek oceny podesłali, to już pełnia szczęścia byłaby ;-)))

po raz pierwszy mam to zrobić na zlecenie szefa, wiem, że mało wiem :-)

jaga3705-06-2007 13:41:48   [#22]

do wiolako2

jeżeli mogłabyś przesłać na priva byłbym bardzo wdzięczna.
jaga3705-06-2007 13:42:01   [#23]

do wiolako2

jeżeli mogłabyś przesłać na priva byłbym bardzo wdzięczna.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]